Dünya mutfağındaki yiyecekleri, otları ve baharatları ezebilmek için havanlardan destek alınır. Havan denildiği zaman akla ilk etapta sarımsak ezmek gelse bile ceviz, fındık ve baharatların ezilmesi ya da parçalanması, pesto ve tarator gibi sosların hazırlanabilmesi için kaliteli bir havana ihtiyaç duyulur.

Doğal Mermer Havan Modelleri

Havan modelleri içerisinde kullanım alanlarına göre birbirinden farklı seçenekler bulabilirsiniz. Mermer havan modelleri uzun yıllar boyunca ilk günkü gibi kullanabileceğiniz tasarımlardandır. Mermer ile tasarlanan havan ağır bir kap ve sert tokmaktan meydana gelir.

Mermer havanlar diğer havanlara göre son derece pürüzsüz ve cilalı olan yüzeyiyle dikkat çeker. Ot, sarımsak ve baharatların pratik bir şekilde ezilmesini ve harmanlanmasını sağlayan mermer havanlarla taze fesleğen, nane gibi yeşilliklerin içerisinde yer alan kendilerine özgü aromalarını ve doğal yağlarını ortaya çıkarabilirsiniz.

Doğal görünümleriyle ilgi odağı olan mermer havanlar aynı zamanda dekorasyon stilinize de büyük bir katkı sağlar. Farklı doğal mermerlerden dizayn edilen havanlar beyaz, krem, siyah ve gri gibi renklerle sizlere sunulur. Mermer havanlar, temizlik açısından son derece avantajlıdır. Kullanım sonrasında kolayca temizlenebilir. Hijyenik ve bakteri barındırmazlar. Dayanıklı gövde ve dış yüzeyine sahip havanlar farklı gıdaları ezmenin yanı sıra en iyi kuruyemiş ezicisi olarak da görev yapabilir.

En Lezzetli Tariflerinize Özel Havan Modelleri

Hafif pürüzlü yüzeye sahip olan fındıklar, fıstıklar ve cevizler için mermer havanları tercih edebilirsiniz. Böylelikle bu kuruyemişleri daha kolay şekilde ezebilirsiniz. Ot ve tahıl gibi lifli olan bileşenler üzerinde de benzersiz bir öğütme deneyimi elde edebilmeniz mümkündür. Mutfağınıza şıklık kazandırabilecek mermer havanlar dayanıklı malzemeleri ve kaliteli işçiliği ile uzun ömürlü kullanım imkanını sizlere sunar.

Koku ve bakteri oluşturmayan havanları kullanırken temizlik için aşındırıcı etkiye sahip deterjanlar ve çamaşır suları tercih etmediğiniz sürece herhangi bir sorun yaşamazsınız. Eğer farklı gıdalar için havan kullanmak isterseniz, kokuların birbirine girmemesi için birden fazla havan satın alabilirsiniz. Mutfağınıza büyük bir konfor kazandırabilecek ve lezzetli tariflerinizi en kolay şekilde hazırlayabilmenizi sağlayan havan modelleri arasından sizler de kendi ihtiyaçlarınıza uygun seçimler yapabilirsiniz.

Seçiminizle eşleşen ürün bulunamadı.