Mutfak tasarımlarında tezgah önemli bir noktada yer alır. Mutfak tezgahının kalitesi, dayanıklılığı ve uzun ömürlü olması gerekir. Bu noktada granit tezgah fiyat – performans olarak öne çıkar. Dayanıklı, uzun ömürlü ve fiyat olarak granit mutfak tezgah en çok tercih edilen üründür.

Mutfak tezgahı yoğun olarak kullanılan bir yapıdır. Bu yoğun kullanımda birçok darbeye, suya, ısıya, çeşitli malzemeleri taşımaya ve kesici aletlere maruz kalır. Bu yüzden mutfak tezgahının dayanıklı, kaliteli ve uzun ömürlü bir şekilde tasarlanır. Böylelikle maruz kaldığı çeşitli durumlara karşı dayanıklılık göstermesi beklenir. Tezgahın deforme olmamasına dikkat edilir.

Granit Nedir?

Mutfak tezgahı üretiminde bu detaylara dikkat edilerek üretilir. Üretimde en çok tercih edilen malzeme granittir. Granit mermer tezgah ısıya ve değişimlere dayanıklıdır. Granit mermer madenlerden büyük bir şekilde çıkartılıp uygun boyutlar halinde kesilir. Ardından cilalanarak son haline getirilir. Çok dayanıklı bir malzemedir. Çizilmesi neredeyse imkansızdır. Çeşitli ısı seviyelerine ve ısı değişimlerine karşı dayanıklılık gösterir. Temiz kalabilmesi ve hijyenik koşullara uyum sağlamasından ötürü tasarımlarda kullanılmasının en temel nedenlerinden biridir.

Granit Tezgah Özellikleri Nelerdir?

Granit, kuvars başta olmak üzere birçok malzemeden daha dayanıklıdır. Bu yüzden çokça tercih edilir. Üzerinde herhangi bir iz veya leke kalmaz. Sert bir malzeme yapısına sahip olduğundan ötürü zedelenme, kırılma veya çizilme gibi istenmeyen durumlara zor maruz kalır. Bunlardan dolayı uzun ömürlü özelliğe sahiptir. Ayrıca tamiratı ve onarımı kolaydır. Mutfaklarda gerekli olan hijyenik koşullar için gerekli özelliklere sahiptir ve kolayca temizlenebilir bir malzemedir. Nem ve rutubet durumlarına karşı dayanıklıdır. Granit tezgah renkleri çok çeşitlidir ve yelpazesi geniştir. Beyaz granit tezgah, siyah granit tezgah ve gri granit tezgah en çok tercih edilenler olsa da birçok farklı doğal granit tezgah renkleri vardır. Renkleriyle de beraber parlaklığı göz alıcıdır. Bu özelliklerinin yanında granit tezgah fiyatları makuldü ve birçok bütçeye uygunluk gösterir.

Granit Tezgah Modelleri Nelerdir?

Granit tezgah modelleri renkleriyle bağlantılı olarak geniş bir yelpazeye sahiptir. Başta sipahi, yaylak, kaşmir, bergama, capao banito, cafe bahia ve verde başta olmak üzere çok çeşitlidir. Bunların renk ve desenli çeşitleri de mevcuttur. Birçok renk seçeneğiyle beraber mutfak tasarımında önemli yer edinir. Ayrıca granit tezgah çeşitleri içerisinde mutfak tezgah arası granit modelleri de mevcuttur. Özellikle mutfak tasarımında bütünlüğü arayanlar için granit tezgah seçimiyle beraber mutfak tezgah arası granit seçimi de gayet kullanışlı olmaktadır. Hem tezgah hem de mutfak tezgah arasında granit kullanımı tasarım olarak güzel bir bütünlük sağlar. Ahşap görünümlü granit tezgah tasarımı son dönemde çokça tercih edilen granit tezgah modelidir. Bunun yanında uzun ömürlü ve kullanışlı bir yapı sağlar. Birçok granit tezgah kullanıcı yorumları bu yönde olumlu bir referans verir. Mutfaklarınızın yapısına uygun her granit tezgah modellerini ve tasarımlarıyla beraber granit tezgah metrekare fiyatları 2023 yılı versiyonunu Cen Dekor’da bulabilirsiniz.

Filtre Konumu