Onyx(Oniks) Mermer

Onyx – Oniks Mermer

Mobilyaların tasarımları sırasında yararlanılan materyalleri bir hayli önemlidir. Kullanılan materyallerin tasarım ve dayanıklılık açısından iyi bir noktada yer alması gerekir. Onyx mermer hem yapı malzemesi hem de endüstriyel üretim alanlarında kendisine yer bulabilen özel bir materyaldir.

Onyx Çeşitleri Mermer

Oniks mermerlerin içeriğinde yüksek miktarda silisyum mineralleri yer alır. Bu durum onyx mermerin diğer mermerlerden ayrılan en önemli özelliğidir. Saydam ve kristalize yapıya sahip olan bu mermer türü görsel açıdan büyük bir estetik sunar. Işığı geçirme gibi özelliği olan mermer dekorasyon ve mimari de en sık tercih edilenler arasındadır.

Renkli yapıları ve tasarım özellikleri ile birçok farklı noktaya uyum sağlayabilen onyx, doğal yapıda olduğundan dolayı da sık sık kullanılır. Işıltılı bir görünüm elde edebilmek için üstün bir taş olarak da nitelendirilen oniks çeşitleri içerisinde birçok farklı renk ve desen bulabilmeniz mümkündür.

Işık geçirgenliği ve renkliliği ile dikkatleri üzerine çeken onyx mermer dekoratif stiller elde edilmek istenildiği zaman ön plana çıkar. Toplu kullanım alanlarında ve lobi gibi noktalarda ışıklandırmayla beraber tercih edilmesi estetik bir duruşun ortaya çıkmasına destek verir.

Onyx Mermer Fiyatları

Doğal taş çeşitleri içerisindeki onyx mermerin birbirinden özel seçeneklerini bulabilmeniz mümkündür. Aqua Blue, Cappuccino, Cocacola, Mexian, Onice Sonia, White ve Pink gibi farklı türleri olan oniks çeşitlerini inceleyerek sizler de ihtiyaçlarınıza yönelik uygun olanları belirleyebilirsiniz.

Kolay temizlenebilir yapıya sahip olan onyx, ışıltılı mermer döşeme stillerinin yaratılması konusunda en iyi seçeneklerdendir. İç ve dış mekanlar, ıslak zemin uygulamaları, mermer sehpalar, dresuarlar söz konusu olduğu zaman ön plana çıkan onyx stili parçalarla birbirinden şık ve işlevsel mekanlarla birlikte parçalar da oluşturabilirsiniz.

Onyx fiyatları arasında birçok farklı çeşit görebilirsiniz. Fiyatlandırmalar seçeceğiniz ürünlerin tasarımları ve boyutlarına göre değişkenlik gösterebilir. Cen Dekor’un en beğenilen parçaları arasındaki oniks çeşitleri ile ilgi çekici ve özgün stiller oluşturmaya başlayabilirsiniz. Her biri geniş kullanım alanına sahip olan oniks çeşitleri ile yeni nesil estetik görünümlü özel ve şık tarzlar oluşturabilirsiniz.

HEMEN ARA
×