İç Mimarlık

İç Mimarlık ve Dekorasyon Hizmetleri

Alanında deneyimli mimar ve iç mimarlarımızdan oluşan ofisimiz, işverenin ihtiyaçlarına uygun yenilikçi projeler geliştirmiş ve uygulamıştır. Bu bağlamda sizlerin hayalleri ile birleşen profesyonellik ve özgün bakış açısı ortaya uzun yıllar işlevsel bir şekilde kullanılabilen zamansız ve her birinin kendine özgü hikayesi olan mekanlar çıkarmaktadır.
Projelerimizde her detayın bizim elimizden çıkmış ve birebir mimarlarımızın takibiyle yürütülüyor olmasından büyük keyif alıyoruz. Sizlere İstanbul Modoko’da butik bir mimarlık ofisi olarak hizmet vermeye devam ediyoruz.

Mimari proje, iç mekan tasarımı ve uygulama alanlarında İstanbul başta olmak üzere tüm Türkiye ve yurtdışında çalışmalarımız mevcuttur. Cen Architecture olarak konut, villa, ofis, otel, okul, mağaza, cafe, restoran gibi birçok alanda tasarım, dizayn ve dekorasyon hizmeti vermekteyiz.

  Cen Architecture olarak çağdaş mimarlık ilkelerini tasarım prensibi olarak belirleyip empatik yaklaşımla yatırımcı ve kullanıcı ihtiyaçlarını birebir tasarım aşamasında tüm yönleriyle ele alıyoruz. Her detaya büyük önem vererek mimaride estetik ve fonksiyonelliğin aynı anda kullanıldığı zaman doğru bir tasarım olduğunu savunuyoruz.

  En büyük motivasyon kaynağımız; müşteri memnuniyeti ve yaptığımız her projeyi referansımız olarak gösterebilmek. İlk günden beri yaptığımız her işin imzamızı taşıdığı bilincinde olup tasarladığımız tüm projelerde, bizi temsil ettiği düşüncesiyle, kaliteye ve mükemmele odaklı bir yaklaşım sergiliyoruz. Projelerimizde her detayın bizim elimizden çıkmış ve birebir mimarlarımızın takibiyle yürütülüyor olmasından büyük keyif alıyoruz. Sizlere İstanbul Modoko’da butik bir mimarlık ofisi olarak hizmet vermeye devam ediyoruz.

  Mimari proje, iç mekan tasarımı ve uygulama alanlarında İstanbul başta olmak üzere tüm Türkiye ve yurtdışında çalışmalarımız mevcuttur. Cen Architecture olarak konut, villa, ofis, otel, okul, mağaza, cafe, restoran gibi bir çok alanda tasarım, dizayn ve dekorasyon hizmeti vermekteyiz.

  Uzun yıllardır birlikte çalıştığımız alanında uzman usta kadromuz ile tasarladığımız projeyi hayata geçirmemiz profesyonel bir ekibin uyumunu gözler önüne sermemizi sağlıyor. Uygulama öncesi; alanlarında deneyimli mimarlarımız tarafından projelerin tam düşünülmüş ve tasarlanmış olmasını sağlıyoruz. İster “touching” dediğimiz kısmi alanlarda isterseniz de a’dan z’ye mekanların tamamının tasarımında rol almaktayız.

  Sizlere iki farklı hizmet sunuyoruz. İster ‘touching‘ dediğimiz hizmetimizle kısmi alanları, isterseniz de ‘online iç mimarlık‘ dediğimiz hizmetimizle a’dan z’ye mekanlarınızı tasarlıyoruz. Bu sayede tercihinize göre ister evinizi komple bir mimara vermiş olun, isterseniz sadece kısmi alanlarda tarz sahibi mimari dokunuşlar yapalım.

  Online iç mimarlık hizmetimizde en ince detayına kadar 3 boyutlu modelleyip gerçekçi olarak sanal deneyim le görmenizi sağlıyoruz. Bu bağlamda Uygulama öncesi Touching hizmetimizin bünyesinde bulunan interior VR teknolojisinden veya online iç mimarlık hizmetimizin bünyesinde bulunan; 360 render videosu, sanal tur ve online projeni takip et teknolojisinden yararlanarak sizleri en doğru tasarıma sürece hakim olarak ulaşmanızı sağlıyoruz.

  Projenizin son halini uygulamaya başlamadan önce; Mekan ve projeye göre renk, malzeme seçilmekte ihtiyaç ve tarzınıza uygun mobilyalar sizin için tasarlanmaktadır.

  Alanında deneyimli mimar ve iç mimarlarımızdan oluşan ofisimiz, işverenin ihtiyaçlarına uygun yenilikçi projeler geliştirmiş ve uygulamıştır. Bu bağlamda sizlerin hayalleri ile birleşen profesyonellik ve özgün bakış açısı ortaya uzun yıllar işlevsel bir şekilde kullanılabilen zamansız ve her birinin kendine özgü hikayesi olan mekanlar çıkarmaktadır.

  Tasarım trendlerini takip eden, yenilikçi, sürdürülebilir ve teknoloji temelli mimari öğeler kullanarak dünyayı sizin için takip ediyor ve doğru tasarımı doğru malzeme ile kullanarak sizi en doğru sonuca ulaştırıyoruz. Cesur ve farklı fikirlerimizi mekanlara, tasarım ürünlerine dönüştürerek çağdaş bir vizyon ile birleştiriyoruz.

  Süreç Nasıl İlerliyor?

  İlk etapta ofisimizden randevu alarak iç mimarlarımızla görüşebilir, hayalinizdeki iç mimari tasarımı anlatabilirsiniz. Bu sayede istekleriniz doğrultusunda projenin konseptini belirliyoruz.

  Projeniz hakkında sizden istenilen verileri sağladığınızda en kısa sürede tarafınıza projelendirme hizmeti detayları ile fiyat teklifi sunulur.

  Teklifi onayladığınızda haklarınızı koruyan sözleşme imzalanır. Mimarlık ofisimizin birebir ilgilendiği projelendirme süreciniz güvenle başlar.

  Birlikte karar kıldığımız projenin mimari planlamasını ve mekan yerleşmesini yapıyor, alanın uygulamaya geçilmeden tam düşünülmüş ve tasarlanmış olmasını sağlıyoruz.

  Projenizin son halini uygulamaya başlamadan önce en ince detayına kadar 3 boyutlu modelleyip 360 render videosu, sanal tur hizmeti ile destekleyerek gerçekçi olarak görmenizi ve bu sayede hayalinize profesyonel şekilde ulaşmanızı sağlıyoruz.

  Uygulama aşamasında mobil uygulamamızdaki online takip hizmeti kısmından yararlanarak imalat aşamalarını eş zamanlı olarak kontrol edebilirsiniz.

  Profesyonel iç mimarlık hizmetimiz sayesinde yapmanız gereken sadece arkanıza yaslanıp hayallerinizin gerçeğe dönüşümünü mükemmeliyetçi proje takibimiz ile size sunduğumuz fotoğraf ve videolardan izlemek.

  İç mimarlık yaşam alanlarının estetiğini şekillendiren, bu alanda ihtiyaç duyulan istekleri karşılayan ve burada ortaya çıkan fonksiyonel ihtiyaçlara da cevap vererek konforlu yaşam alanları yaratabilmek adına mimarlık biliminin gerekliliklerini ve mesleki teknik bilgileri kullanarak tasarıma dayalı alanlar üreten bir meslek dalıdır.
  İç mimarlık farklı bilim alanlarından beslenir. İç mekan tasarımında görsel, işitsel ve dokunsal faktörler ışığında bu beslendiği bilim dallarından faydalanarak ihtiyaçlar ve beklentiler dahilinde hazırlanan projeyi uygulama geçirilmesi iç mimarlığın alanına girmektedir. İç mimar bu meslek dalını icra eden meslek erbabıdır. Proje tasarımından sorumlu olmasından dolayı iç mimarın bilgisi, tecrübesi ve vizyonu tüm süreçlerde büyük rol oynar.

  İç Mimarlık Nedir?

  İnşaat sektörünün en temel ve en gerekli unsurları vardır. Bu unsurları sağlama konusunda iç mimarlık büyük rol oynar. Yaşam alanlarının tasarlanmasında aktif rol oynamaktadır. İç mekanın içeriğinde gerekli olan her şey iç mimarlığın çalışma alanına girer. İç mimar tüm bu gerekliliklerden sorumludur ve onu uygulamaya sokmakla yükümlüdür.
  İç mimarlar mekanların işlevsel ve nitelikli olmasını sağlayacak bilgi ve birikime sahip olmalıdır. Tasarlama noktasında yaratıcılığını kullanarak tüm süreçte esas rolü üstlenir. Mesleki gerekliliklerin yanında birçok farklı bilim dalından beslenerek iç mekan tasarımını gerçekleştirir. İç mimarlık hizmeti yaşam alanlarının oluşturulmasında ortaya çıkmaktadır. Bu alanların tasarımında ve dekorasyonunda iç mimarların bilgisi ve becerileriyle şekillenir.

  İç Mimarlık Hizmeti Nasıl Olur?

  Bir iç mekânın fonksiyonel olması ve estetik bakımından kaliteli olmasında iç mimarlığın sayesinde gerçekleşir. İç mimarlığın gerekliliğinde yaşam alanı ve iç mekan için gerekli olanları hazırlayarak işe koyulur. Müşteri isteklerine göre ihtiyaçlar belirlenir. Projeyi buna göre şekillendirilir. Mekanın yapısına, müşteri isteklerine ve mimari tasarıma göre hedefler belirlenerek projenin gerçekleştirilmesi için gerekli adımlar atılır. Mekan içi konsept tasarım gereklilik gösteren tüm detaylar iç mimarlığın sorumluluğunda şekillenir.
  İç mimar proje tasarımını beklentilere, mekan yapısına ve bütçeye göre şekillendirmektedir. Proje tasarımı estetik, ekonomik ve pratik özelliklere sahip olması noktasında iç mimarın bilgisi, tecrübesi ve vizyonu rol oynar. Tasarımın işlevselliğini ön planda tutar. Bununla doğru orantılı olarak tüm gereksinimleri karşılanması için sorumluluk üstlenir. Tasarımda kullanılacak malzemelerin, işçiliğin ve tüm gereksinimlerin bütçelendirilmesi iç mimarlığın sorumluluk alanında yer almaktadır. Müşteriye kaliteli, dayanıklı, konforlu ve işlevsel bir tasarım sunmak için tüm süreçlerin kontrolü iç mimarın elindedir.
  İç mimarlık ofisleri farklı çözüm önerilerini mesleki bilgi, tecrübe ve vizyonu birleştirerek sunmaktadır. Tasarımın projeye, projenin uygulamaya dönüşmesini sağlamak için tüm gereklilikler iç mimarlığın kontrol alanında yer almaktadır. Böylece iç mekan tasarım uygulanmasındaki gereklilikleri ve müşteri isteklerini gerçekleştirmek adına iç mimar önemli ve değerli efor sarf ederek mesleki gereklilikleri ortaya koyar. İç mimarlık hizmetleri ve farklı iç mimari çözümleri Cen Dekor’da bulabilirsiniz.

  ×