Carrara Mermer (519)

Carrara Mermer (519)

Ürün Kodu: 519
Ürün Adı: Carrara Mermer (519)
Menşei: İthal – İtalya
Kullanım Alanları: Özel dekorasyon uygulamalarında, tezgah tasarımları, zemin döşeme, masa ve sehpa projeleri.
Ürün Detay: En çarpıcı İtalyan mermerlerinden biri olan Carrara, beyaz bir arka plana ve yumuşak gri damarlarla şık bir desene sahiptir. Zeminindeki güçlü beyaz ile öne çıkan Carrara kendine özgü karakteristik damar yapısıyla beyaz mermerler arasındaki popülaritesini yıllardır korumaktadır. İç mekan mobilyalarında da sıklıkla tercih edilir. Aynı zamanda dayanıklılığı sayesinde dış mekanlarda duvar kaplamalarında, kolonlarda ve heykellerde de rahatlıkla kullanılır.

Beyaz yapısının içerisindeki özel gri ve bulutlu damar yapısıyla ön plana çıkan carrara mermer çeşitleri yer aldıkları mekanlara farklı bir prestij kazandırırlar. Doğal taş sınıfında yer alan popüler bir mermer türü olan carrara mermer, dayanıklılığı ve işlevselliğiyle dikkat çeker. Klasik beyaz mermerlerden farklı olarak özel gri damarlara sahip olan carrara mermer estetik görünüme sahiptir.

Carrara Mermer Modelleri

Yer aldıkları parçalarda veya mekanlarda farklı ve ferah bir görünüm meydana getirebilen carrara mermerler dekorasyonla farklı bir çizgi elde edebilmenizi sağlar. Mermerin zemin kısmının beyaz olmasının sebebi ise çıkarıldığı özel madenlerdeki kristal azlığından dolayıdır.

Carrara mermer aşınmaya karşı son derece dirençli bir üründür. İtalyan beyaz mermeri olarak da adlandırılan bu mermer iç ve dış mekanlarda kullanıma uygundur. Beyaz mermer olarak nitelendirilse de tam bir beyaz tonunda değildir. Açık ve koyu gri damarları en belirgin farklılıkları arasındadır.

Bu tür mermerler güçlü şekilde cila tutabilecek yapıya sahiptir. Sert yapıda olduğundan dolayı sıcaklığa, darbelere ve aşınmalara karşı ekstra dayanıklı olur. Gri damarları sayesinde özel desenlerini en şık şekilde sergiler. Bu özellikleri mutfak gibi alanlarda carrara mermerlerin daha fazla tercih edilmesini sağlar.

Beyaz renginin ağırlıkta olduğu carrara mermer cilalama, honlama ve parlatma gibi uygulamalara uygundur. Homojen yapıdaki şık ve özel tasarımlı carrara mermerler geniş kullanım alanıyla dikkat çeker. İç mekanlardaki dekorasyonu süsleme, masa ve sehpa gibi mobilyaları canlandırabilme amaçlı olarak tercih edilen carrara mermer çeşitleri aynı zamanda merdiven gibi alanlarda da kullanılabilir.

Carrara Mermer Fiyatları

Evlerde kullanılabilecek carrara mermer aynı zamanda oteller, bahçeler ve işyerlerinde de aktif bir şekilde kullanılır. Yer aldıkları mekanlara büyük bir zariflik kazandırabilen carrara mermerler temiz ve şık bir görünüm ortaya çıkarırlar. Kendi içerisinde farklı boyutları ve türleri olan carrara mermerler modern ve klasik tasarım çizgilerini aynı anda sizlere yansıtabilecek güce sahiptir.

Carrara mermer fiyatları seçilecek olan ürünlerin yapısına göre değişkenlik gösterebilir. Fakat farklı bütçelere uyum sağlayabilecek olan alternatifler de bulabilmeniz mümkündür. Cen Dekor’un carrara mermer çeşitlerine göz atarak ihtiyacınız olan seçeneklere sahip olabilirsiniz.