Mermer Masanın Avantajları Nelerdir?

Mermer Masanın Avantajları Nelerdir?

Mermer masa ve mermer ürünleri son yıllarda ev dekorasyonunda aranan ve popüler ürünlerdendir. Mermer doğal yapısı itibari ile lüks ve gösterişli ürünler olduğu için evinde modern bir çizgi yakalamak isteyenlerin ilk tercihleri arasındadır. Mermer yapısı itibari ile kendine has deseni olan bir taş olduğu için dileyenler mermerin doğal deseni ile kullanabilirler.

Mermer Masaların Başlıca Avantajları Nelerdir?

Mermer gibi doğal ve topraktan üretilen bir taşın avantajlarını saymakla bitiremeyiz. Mermer masanın en önemli avantajlarını sizler için sıralayacak olursak;

1-     Mermer topraktan üretilen doğal ve insan sağlığı için zararsız bir maddedir. Bu nedenle aileniz ve çocuklarınız ile birlikte gönül rahatlığı ile mermer masanızda yemeklerinizi yiyebilirsiniz.

2-     Mermer masaları temizlemek için yumuşak dokulu bir bez ve sabunlu su kullanmanız yeterlidir.

3-     Mermer masa ve mermer tezgahlar yapısı itibari ile gösterişli ve lüks oldukları için bulundukları mekanı ekstra bir dekorasyon ürünü ile dekore etmenize gerek kalmaz.

4-     Mermer masalar uzun yıllar doğallığını, şeklini ve gösterişini koruyabilirler.

5-     Dayanıklıdırlar ve modaları asla geçmez.

6-     Mermer masalar bulundukları mekanda klasik modern bir hava oluştururlar.

Mermer Masa Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Mermer tezgah ve mermer masaların doğal görümünü ve ışıltısını uzun yıllar koruyabilmek için temizliğine mutlaka özen göstermelisiniz. Mermer ham maddesi toprak olan ve yapısı itibari ile çok güçlü bir taş olsa da yanlış bakım ve temizlik yapıldığında zarar görebilir. Bu nedenle özellikle bakımına özen göstermelisiniz. Mermer masa ve tezgahları temizlerken,  mermer masaya ve tezgahı aşınmayacak ve çizmeyecek özellikte yumuşak dokulu bir bez ve sabunlu su kullanabilirsiniz. Mermer ürünlerini temizlerken mutlaka içerisindeki asit oranı sıfır olan temizlik  ürünlerini kullanmamalısınız.

Mermer saf bir malzeme olduğu için asit ile temas etmesi halinde aşınarak zarar görebilir. Tuz ruhu, kireç çözücü, sirke ve aşındırıcı özelliği bulunan temizlik ürünlerini kesinlikle kullanmamalısınız. Mermer masanızın üzerinde yemiş olduğunuz ve özellikle koyu gıda boyası içeren yiyecek ve içeceklerin dökülmesi halinde hemen dökülen bölgeyi silmelisiniz. Mermerin yapısı delikli olduğu için bu gıdaların renklerini içerisine çekebilir. Mermerin lüks ve kullanışı ürünlerini evinizde ve iş yerinizde kullanmak isterseniz sitemizden kaliteli ve güvenli hizmet alabilirsiniz

www.cendekor.com

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


HEMEN ARA
×