Dekorasyonda Mermer Kullanım Alanları Nelerdir?

Dekorasyonda Mermer Kullanım Alanları Nelerdir?

Sürekli olarak değişen ve yeniliğe ihtiyaç duyan dekorasyon stilleri her geçen gün farklı kullanım alanlarıyla karşımıza çıkıyor. Dekorasyon stilinde modern bir dokunuş yaratmak isteyen kişiler mermere yer ayırarak yenilikçi bir stile sahip olabiliyor. Mermer ile tasarlanan mobilyalar ve eşyalar iç tasarım dünyasında modern duruşuyla dikkat çekiyor.

 

Mermer Mobilyalar Nasıl Seçilmeli?

Mermer malzemeler ile tasarlanan mobilyalar arasında genel olarak dresuar, masa, orta sehpa ve yan sehpa gibi birçok farklı ürün yer alıyor. Ayrıca mermerden tasarlanan aksesuarlar ve objelerle de dekorasyona farklı bir hava katılıyor. Modern bir ev veya ofis dekorasyonu elde etmek istiyorsanız mermerden dizayn edilen birkaç eşyaya yer ayırabilirsiniz.

 

Mermer masalar ve orta sehpalar özellikle geniş alanları doldurabilme konusunda etkili oluyor. Salon, ofis veya oturma odaları gibi alanlarda estetik bir görünüm elde etmek istiyorsanız mermer ile üretilen ve metal detaylar ile ayrıntılandırılan mobilyaları kullanabilirsiniz. Bu tür ürünler dekorasyon tarzınızda asil ve ciddi bir etki bırakıyor.

 

Ofis dekorasyonlarında mermer eşyaların kullanımı son derece yaygın oluyor. Bütün mobilya türlerinde olduğu gibi mermer mobilyaların da birtakım dezavantajları olabiliyor. Ancak bu dezavantajlar kullanım kolaylığını ve şıklığını asla etkilemiyor. Ürünlerin kolay temizlenebilir yapıya sahip olmaları temizlik için ayırdığınız zamandan tasarruf elde edebilmenizi sağlıyor.

 

Mermer Orta Sehpa ve Masalar

Kaliteli malzemelerden dizayn edilen ve dayanıklı yapıya sahip olan mermerler dekorasyon stilinde kendisine büyük bir yer buluyor. Salon ve oturma odası dekorasyonunuzu yapmak istiyorsanız L koltuk modellerini kullanabilirsiniz. Eğer L tipi spor bir koltuk modeli kullanıyorsanız beyaz dikdörtgen ya da oval damarlı hatlara sahip mermer tablaları kullanabilirsiniz. Bu dekorasyon stilini dilerseniz orta sehpalarla canlandırabilirsiniz.

 

Klasik dekorasyon tarzına biraz modern hava kazandırabilmek için koyu renkli mermer tablaları tercih edebilirsiniz. Yemek masalarında da tercihinizi bu yönde yapabilirsiniz. Bu tarz dekoratif stiller için masa ya da orta sehpa seçiyorsanız gold ya da bronz detaylara sahip mermer ürünleri seçebilirsiniz. Böylelikle tarzınızla uyumlu sonuçlar ortaya çıkmasını sağlayabilirsiniz.

 

Mermer mobilya seçeneklerini country, endüstriyel stil, retro ve klasik tarzlarda gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Mermer mobilyalar iddialı bir stil ortaya çıkarabilmek için son derece ideal oluyor. Ev dekorasyonlarında en kullanışsız olan alanlar arasında antreler bulunuyor. Antre bölümleri ev dekorasyonu hakkında büyük bir ipucu veriyor.

 

Mermer Aksesuarlar ve Mobilyalar

Misafirlerinizin ilk karşılaştıkları özel alanlar olmasından dolayı ev dekorasyonunuzun ilk izlenimi bu bölgede ortaya çıkıyor. Genellikle bu tür şekilsiz olan alanlara uygun eşyalar bulmak zorluk yaşıyorsanız şık ve alanı detaylandırabileceğiniz mermer ürünlere yönelebilirsiniz. Çok fazla mobilya kullanamayacağınız bu bölümlere bir iki parça eşya koymanız yeterli oluyor. Mermer tablalı dresuar seçenekleri de antreleri doldurabilmek için en ideal parçalar arasında yer alıyor.

 

Mermer tablalı dresuarlar zarif ve modern görünümleriyle evlerin ihmal edilen tüm bölgelerinde eşsiz bir güzellik elde edebilmenizi sağlıyor. Salon ya da oturma odası dekorasyonunda mermer mobilyaları tercih ederken tereddüt yaşıyorsanız antre tarzı ufak alanlarda denemeler yaparak tarzınızı bulabilirsiniz.

 

Mermer ürünler kullanarak dekorasyon stilinizi oluşturmaya başladıysanız aksesuar kullanımına da özen gösterebilirsiniz. Retro ve vintage eşyaları seviyorsanız o dönemlere ait mermer kül tablası, şamdan ve şekerlik gibi ürünleri seçebilirsiniz. Mermer aksesuarları doğru şekilde kullandığınız takdirde dekorasyon stilinizde muhteşem bir uyumluluk elde edebilirsiniz. Özellikle renk uyumluluğu konusunda sorun yaşıyorsanız aksesuarlarınızdaki renklerle mobilyalarınız ve genel dekorasyonunuz arasında bir bütünlük oluşturabilirsiniz.

 

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


HEMEN ARA
×