Orta Sehpalar ve Orta Sehpalarda Mermerin Kullanımı

Orta Sehpalar ve Orta Sehpalarda Mermerin Kullanımı

Orta sehpalar son yıllarda çeşitleri en çok artmış olan mobilya malzemeleri arasındadır. Orta sehpaları dekoratif amaçlı kullanabileceğiniz gibi üzerine çay kahve servislerinizi de koyabilirsiniz. İster oturma grubunuz ile birlikte isterseniz de yemek odanızda kullanabileceğiniz orta sehpalar birçok farklı malzemeden üretilmektedir. Ahşap, mermer ve metal bileşimi, metal gibi ürünlerden üretilen birçok modele sahip olan bu ürünleri odanızın büyüklüğüne veya küçüklüğüne göre farklı boyutlarda edinme şansınız bulunmaktadır. Örneğin m2 olan bir salonunuz olduğu varsayalım. Bu salon için edinmeniz gereken bir orta sehpa 1,5mx3m ölçülerinde de olsa kötü bir görünüm oluşturmayacaktır. Ancak bu büyüklükte bir salon için 70 cm X 1,5 m ölçülerinde bir orta sehpa kullanmanız halinde öncelikle dekoratif bir görünümden uzaklaşmış olursunuz.

Orta sehpalarda mermerin kullanımı özellikle de son birkaç yıldır yoğun bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Hem ağır bir görünüm sağlayan hem de kullanılan alanda zenginlik oluşturan bir mobilyaya sahip olursunuz. Özellikle de yemek odalarında mermer konsol ile birlikte aynı renk ve desenlerde kullanacağınız mermer orta sehpa ile misafirlerinizin gözlerine hitap edebilirsiniz. Mobilya ve mermerin uyumunu orta sehpalarda görebileceğiniz gibi, metal ayaklar üzerine tasarlanmış olan mermer orta sehpalar ile de yemek odalarınızda şıklığı sağlayabilirsiniz. Ayrıca belirtmeliyiz ki orta sehpalar en çok kullanılan mobilya ürünleri arasındadır. Bu sebeple dayanıklılığı yüksek olan malzemelerden üretilmiş olmalarına dikkat etmeniz gerekmektedir. Mermer, yapısı gereği ısıyı yaymayan, sağlam ve sağlıklı bir malzemedir.

Mermer orta sehpa modelleri içerisinde mobilyanız ile uyumlu renk ve desenlerdeki ürünleri tercih etmenizin yolu açılmıştır. Bu sayede kahverengi misafir takımı, yemek odası ve konsol ile uyumlu mükemmel bir kombin oluşturmuş olursunuz. Ya da beyaz konusundan ödün vermeyen bir yapınız buluyor ve hem koltuk takımlarınız, hem gümüşlük, yemek masası ve konsolunuz beyaz mobilyadan oluşuyor ise aynı şekilde tasarlanmış bir orta sehpa ile evinizde beyazın büyüsünü yansıtabilirsiniz. Klasik görünüme sahip olan orta sehpa modellerinin yanı sıra farklı tasarımlara sahip olan tüm orta sehpa modellerimizi web sitemizin galeri bölümünden inceleyebilirsiniz.

www.cendekor.com

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


×