Berjer Koltukların Salonlarda Doğru Kullanımı

Berjer Koltukların Salonlarda Doğru Kullanımı

Fransız dekorasyon stilinin önemli bir parçası olan berjer koltuklar salon dekorasyonlarında farklılık elde etmek isteyen kişiler tarafından sıklıkla tercih edilir. Berjer koltukları salon takımlarınızın bir parçası olarak tekli bir koltuk olarak da kullanabilirsiniz. Aynı zamanda tamamen ayrı bir parça olarak da değerlendirebilirsiniz.

berjer-koltuklarin-salonlarda-dogru-kullanimi

 

Berjer Koltuk Nerelerde Kullanılır?

Renkleri ve desenleri açısından bağımsız bir berjer koltuk takımına salonunuzda yer ayırarak alternatif bir dekorasyon stili ortaya çıkarabilirsiniz. Şık ve estetik salonların olmazsa olmaz mobilyalarından olan özel berjer koltuklar evlere sağladığı konfor ve şıklıkla ilgi toplar.

Size özel kişisel bir koltuk olarak değerlendirebileceğiniz berjerleri isterseniz salonunuzdaki kitaplığınızın yakınlarına yerleştirebilirsiniz. Böylelikle sevdiğiniz kitapları ve dergileri okurken keyifli bir şekilde vakit geçirebilirsiniz. Ayrıca berjer koltuklar kitaplık gibi mobilyaların yakınlarında bulunduğu zaman dekoratif açıdan da son derece şık bir stil oluşturabilecek güce sahiptir.

Salonunuzdaki pencerenin önünde sabah kahvenizi yudumlamak ya da akşamları keyifli vakit geçirmek istiyorsanız, pencere önüne de berjer koltuk koyabilirsiniz. Salonlarda özel bölgeler oluşturabilmenizi sağlayan berjer koltuklarla mekanlarınızın her zamankinden daha konforlu ve şık olmasını pratik bir şekilde sağlayabilirsiniz.

Berjer Koltuk Modelleri ile Kendinize Özel Alanlar Yaratın

Berjer koltukları mevcut koltuk takımlarınızla bir arada kullanmak istiyorsanız renk uyumluluğuna dikkat etmeniz gerekebilir. Birbirini tamamlayabilecek renklere yer ayırarak doğru bir seçim yapabilir ve eski mobilyalarınızın da doğru biçimde vurgulanabilmesini sağlayabilirsiniz.

Estetik, şık ve göz kamaştırıcı koltuk modelleri arasında yer alan berjerler, özellikle kendiniz için özel bir dinlenme, okuma, TV izleme ya da oturma alanı yaratabilmeniz için idealdir. L koltuk olarak adlandırılan mobilyalar ile eşsiz bir bütünlük yakalayabilen berjerleri tercih edebilirsiniz.

berjer-koltuklarin-salonlarda-dogru-kullanimi-1

Berjer koltuklarla salonlarda doğru bir dekoratif tarz yakalayabilmek için halı kullanımına da özen göstermelisiniz. Doğru bir halı modeli seçtiğiniz zaman berjer koltuğu en iyi şekilde vurgulayabilirsiniz. Modern ve klasik dekoratif stillerle uyumluluk sağlayabilen berjer koltuklarla dilediğiniz tüm tarzları denemeye başlayabilirsiniz.

Hemen hemen her koltuk modeliyle uyum yakalayabilen türler arasındaki berjerleri seçerken bazı detaylara da dikkat etmeniz gerekir. Klasik bir stil için koltuk arıyorsanız modern tasarım dokunuşlarıyla hayata geçirilen bir berjeri tercih etmemelisiniz.

Dekoratif ve Şık Salonlar için Berjer Koltuk Modelleri

Berjer koltukları seçerken dekoratif amaçlı bir tercihte bulunmayı düşünüyorsanız, daha ufak boyutlu bir model seçebilirsiniz. Çok fazla kullanmayacağınız için büyük boyutlu bir ürün satın almanız salonunuzun daralmasına sebep olabilir. Fakat gün içerisinde berjer koltuğunuzu yoğun bir şekilde kullanmayı düşünüyorsanız geniş boyutlara sahip bir modeli değerlendirebilirsiniz.

Berjer koltuklar kollu ve kolsuz olarak tasarlanır. Kitap okumak veya dinlenmek için uygun bir model arıyorsanız, kollu modelleri seçebilirsiniz. Böylelikle berjer koltuğunuzda daha uzun süre boyunca keyifli bir şekilde vakit geçirebilirsiniz. Berjerlerin en önemli kullanım alanları arasında şöminelerin etrafı da yer alır. Salonunuza romantik bir hava kazandırabileceğiniz berjerleri isterseniz bu şekilde de değerlendirebilirsiniz. Fakat şömine etrafında berjer kullanmak istiyorsanız ısıya karşı dayanıklı bir model tercih etmeye özen göstermelisiniz.

Hafif yapıya sahip ağır olmayan ürünler sizlere farklı avantajlar sunabilir. Eğer koltuğunuzu bir yerden farklı bir yere taşımayı düşünüyorsanız, hafif bir ürüne sahipseniz bunu pratik bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Özellikle çok sık dekorasyon stilinizi değiştirmekten keyif alıyorsanız çok ağır olmayan ürünlere yönelmelisiniz.

Berjer koltuklara salonunuzda yer ayırarak birbirinden farklı dekoratif stillere sahip olabilirsiniz. Kendiniz için keyifli, eğlenceli ve konforlu vakitler geçirebileceğiniz alanlar yaratabilmeniz için önemli olan bu mobilyalarla rengarenk mekanlar oluşturabilirsiniz.

 

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


HEMEN ARA
×