Kişiye Özel Mobilya Nedir?

Kişiye Özel Mobilya Nedir

Kişiye Özel Mobilya Nedir?

Ev ya da ofis gibi birçok iç alanlarının yanı sıra dış alanlar içinde de mobilyaların kullanımına yer açılmaktadır. Kullanılan alandan daha fazla istifade etmek, fonksiyonel kullanım avantajlarını elde etmek ya da farklı tasarım özelliklerinde sahip olan mobilyalara sahip olmak isteyenler ise kişiye özel mobilya seçimlerinden yararlanabilmektedir.

Tasarım olarak birçok mobilya farklı mekânlar ile uyum sağlamak ile beraber kullanım açısından daha ideal bir seçime ulaşmak isteyenler ise mobilya için kişiye özel olan uygulamadan faydalanmak isteyebilmektedir.

Kişiye Özel Mobilya Nedir

Kişiye özel olan mobilya uygulamalarında kullanılacak olan tüm malzemeler bir bir belirlenirken aynı zamanda tasarımın tüm ölçüleri ve özellikleri de detaylı olarak belirlenmektedir. renklerden kullanılacak olan malzemelere kadar uzanan listeden faydalanarak kişiye özel mobilyanın tasarlanması da mümkün olmaktadır.

Kişiye özel olarak hazırlanan mobilya ürünlerinden yararlanarak siz de ev ya da ofisinizin yanı sıra dış alanda da kullanabileceğiniz birçok tasarıma sahip olabilirsiniz.

Yaşam Alanının Her Bölümünden Yararlanmak için Kişiye Özel Mobilya

Yaşam alanlarının her bölümünden faydalanmak için kişiye özel olan mobilyalardan yararlanabilirsiniz. Özellikle dar ya da küçük olan odalarda istenen özelliklerin bir arada bulundurulması aşamasında kişiye özel tasarımları tercih edebilirsiniz.

Yatak odalarından oturma odalarına kadar her mekân için tercih edilebilecek olan kişiye özel mobilyalar aynı zamanda banyo alanlarında da kullanılabilmektedir. Kullanışlı ve dekorasyon açısından da son derece şık olarak tasarımların yaratılmasında tercih edilecek olan kişiye özel mobilya tasarımlarında alanın ölçüsüne uygun olarak uygulamalara yer açılır. 

Kişiye özel olarak hazırlanacak olan mobilyanın imalatına başlanmadan önce ise mutlaka tasarımın sanal olarak incelenmesi tavsiye edilir. Genellikle iç mimarlar ile çalışılarak hazırlanan kişiye özel mobilyalar yatak odalarının yanı sıra birçok alan içinde de tercih edilebilmektedir. Ofis ortamlarda da sıklıkla kişiye özel mobilya kullanımına yer açılır.

Kişiye Özel Mobilya Nasıl Hazırlanır?

Kişiye özel mobilyaların tasarlanmasında öncelikle talepler detaylı olarak incelenir. Bunun yanı sıra ölçüler de tekrar kontrol edilerek ideal olan seçimler tekrardan gözden geçirilmektedir.

Kişiye özel mobilyalar kimi zamanda kişinin herhangi bir yerde gördüğü ama markasını bulamadığı bir mobilya seçimi olurken kimi zaman ise dar ya da küçük olan alanlarda işlevsel ve fonksiyonel bir seçime yer açılması için hazırlanabilmektedir.

Kişiye Özel Mobilya Nedir

Çocuk odaları için sıklıkla tercih edilen kişiye özel mobilyalar bu alan çocuğun ders çalışma alanı, depolama alanını elde ederken ideal ve rahat bir uyku alanını da elde etmesine destek olmak amacıyla hazırlanmaktadır.

Kişisel Mobilyaların Dezavantajları

Kişiye özel olarak üretimi yapılan mobilyalar sıklıkla tercih edilmektedir. Birçok alanda fonksiyonel bir kullanım avantajının sunmasının yanı sıra istediğiniz farklı ve ideal mobilyaya da sahip olmanıza destek olur.

Kişiye özel mobilyaların hazırlanmasında ürün ölçülerinden renk seçimlerine ve ürün üretiminde kullanılacak olan malzemelere kadar her bir detay kişi tarafından belirlenmektedir. Seri üretimde yer alan mobilyalardan farklı olarak sadece bir kez üretimi yapılan kişiye özel mobilyanın dezavantajı ise ürünün yedek parçasının her an temin edilememesidir. Ürünün üretimine yer açtığınız firma ise bu anlamda son derece önem taşımaktadır. Ürünün üretiminde etkili olan firmanın herhangi bir arıza ya da deforme durumunda ürünün tamiri için yedek parçaya yer açıyor olması gerekir. Bu özelliğinin bulunmaması ise ürün kullanım açısından sıkıntı yaşanmasına etki edebilir. Bunun ile beraber seri üretime sahip olan mobilyalara nazaran kişiye özel mobilyalar daha maliyetli bir seçimdir.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


HEMEN ARA
×