Sehpa Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Flo Gold Zigon Sehpa (ZN-002)

Sehpa Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Sehpalar ev dekorasyonlarında en sık tercih edilen mobilyalar arasında yer almaktadır. Ev tasarımlarında doğrudan rol oynamasalar da işlevsellikleriyle evin önemli ve vazgeçilmezlerindendir. Birçok farklı sehpa tasarımı olduğu için seçim yapılacağı zaman bazı detaylara da dikkat edilmesi gerekir.

 

Renk ve Tarz

Sehpa seçimini yaparken modelin işlevsel ve şık olmasının yanı sıra, renk ve tarzının da kullandığınız mobilyalar ile uyumlu olmasına özen göstermelisiniz. Orta sehpa modeli seçiyorsanız salonda doğrudan görüneceği için bu detaya ekstra özen göstermelisiniz.

 

Zigon sehpalar ise daha çok misafirlerinize ikram sunarken kullanacağınız için çok fazla göz önünde olmaz. Fakat doğrudan kişilerin kullanımına sunulacak sehpaların seçiminde renk ve tarza aynı şekilde dikkat edilmesi gerekir. Yaşam alanlarınızda daha koyu renkli bir mobilya tercih ettiyseniz renkli zigon ve orta sehpa modellerini kullanabilirsiniz.

 

Koyu renkli mobilyalar kullanıyorsanız aynı renk tonlarını veya açık renk tonlarını kullanabilirsiniz. Böylelikle zıtlık içerisinde güzel bir uyumluluk yakalamış olursunuz. Renkli mobilya seçtiyseniz, renkli zigon sehpalar ve açık renkli sehpalar kullanabilirsiniz. Koyu renkli ve kahverengi bir zigon ya da orta sehpa da seçebilirsiniz.

 

İşlevsellik ve Kullanım Kolaylığı

Mobilya seçerken işlevsel olmasına da dikkat etmelisiniz. Fazla yer kaplayan ve kullanışlı olmayan zigon ve orta sehpalar yaşam alanlarınızı daraltmaya başlar. Bu durum hareket alanınızın kısıtlanmasına yol açar. Bu sebeple, seçeceğiniz sehpa modelinin boyutu, işlevselliği ve kullanım kolaylığını sizlere en iyi şekilde sunması gerekir.

 

Zigon sehpalar arasında kullanılmadığı anlarda iç içe geçebilen özel seçenekler bulabilirsiniz. Bu modeller yer tasarrufu elde etmek isteyenler için son derece idealdir. Fakat yer sorununuz yoksa yan yana dizilebilen sehpaları da tercih edebilirsiniz. Mekan ölçülerini ürün satın almadan önce tespit etmeniz yeterlidir.

 

Seçeceğiniz sehpaların ayaklarının sağlamlığı kadar üretim materyallerinin kalitesi de önemlidir. Ayakları sürekli sallanan bir sandalye kullanmak durumunda kalmamak ve ayak kısımlarının deforme olmaması için bu ayrıntılara dikkat edilmesi gerekir.

 

Salonunuzda kullanabileceğiniz orta sehpaların işlevsel yapıları göz önünde bulundurulmalıdır. Dekoratif amaçlı olarak kullanılan orta sehpaları işlevsel yapılarıyla kullanabilirsiniz. Böylelikle dergilerinizi ve bazı kitaplarınızı sehpalarda muhafaza edebilmeniz mümkün hale gelir.

 

Malzeme Kalitesi

Malzeme kalitesi en önemli ayrıntıdır. Yeni bir ürün satın almadan önce hangi materyallerden üretildiği detaylı bir şekilde incelenmelidir. Sehpalar yoğun bir şekilde kullanıldıklarından dolayı zaman içerisinde bozulmalar meydana gelebilir. Örneğin, sıcak bir çay bardağı ile temas eden mobilyalarda zaman içerisinde bardak altı izler oluşabilir. Fakat kaliteli materyaller ile üretilen bir sehpa satın alındığı zaman kaliteli boya ve cila kullanıldığı için bu tür sorunlarla karşılaşmanızın ihtimali düşer.

 

Zamanla mobilyaların ayak bağlantı kısımlarında gevşemelere bağlı olarak sallanmalar meydana gelebilir. Sallanma ve ek noktalarında yer alan gevşeme tamamen işçilik ve malzemelerin kalitesiyle alakalıdır. Bu sebeple, ağaç ve kaliteli malzemelerle tasarlanan orta sehpa ve zigon sehpalar tercih etmeniz gerekebilir. Burada önemli olan işçilik ve malzeme türüdür. Dilerseniz ağaç dışındaki malzemelerle tasarlanan ürünleri de tercih edebilirsiniz. Seçim tamamen kişisel zevkleriniz ile alakalıdır.

 

Zigon ve orta sehpa seçiminde renk ve tarz uyumluluğunun yanında işlevsellik de dikkate alınmalıdır. Yeni nesil tasarım dokunuşlarıyla hayata geçirilen sehpalardan yüksek verimlilik elde edebilmek için bu ayrıntılara dikkat etmeniz yeterlidir. Sizler de kendi istek ve ihtiyaçlarınıza uyum sağlayabilecek mobilyalara sahip olarak dekorasyon stilinizi canlandırmaya başlayabilirsiniz. Ürünleri doğru şekilde muhafaza ettiğiniz ve temizlediğiniz süre boyunca herhangi bir problem yaşamazsınız.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


× İletişime geç